INTERNSHIP remunerat Consultant Configurare si parametrare aplicatii HR

Résumé du poste
Stage
Bucharest
Salaire : Non spécifié
Télétravail non autorisé
Compétences & expertises
Informatica
Javascript
Sql

Cegedim Santé

Cette offre vous tente ?

Questions et réponses sur l'offre

Le poste

Descriptif du poste

Daca esticurios si dinamic, interesat de activitati tehnice, configurari de aplicatii,parametrari si testarea modificarilor aduse aplicatiilor, te invitam in echipanoastra pentru a invata si a creste alaturi de colegi pasionati si dornici sate sustina sa inveti!

Misiune si responsabilitati :

Dupa oformare interna in cadrul echipelor noastre, vei trata cererile de parametrare,configurare si implementare HRIS transmise de catre clientii nostri. Astfel,vei participa la analiza nevoilor acestora, vei efectua configurarile sidezvoltarile specifice, solicitate conform caietului de sarcini si vei efectuatestele pentru a valida rezultatele obtinute :

  • Participa la elaborarea analizeitehnice si functionale a nevoilor venite din partea clientilor

  • Asigura configurarea, parametrarea sau dezvoltarea specifica a aplicatiilor de tip HCM

  • Testeaza si valideaza solutiile gasite din punct de vedere tehnic si functional

  • Participa la elaborarea documentatiei necesare, fie pentru noile configurari ale clientilor, fie pentru evolutiile versiunilor standard

  • Prezinta rapoarte din care sa reiasa dificultatile intampinate si cererile venite din partea managerului de proiect/a responsabilului din partea clientului

  • Ofera vizibilitate cu privire la evolutia actiunilor si raporteaza cu privire la activitatile desfasurate

  • Participa la formarea noilor colegi si propune imbunatatirea si evolutia aplicatiilor

  • Punctual, asista clientii in faza detestare client (ofera asistenta prin intermediul unui tool de ticketing)

Beneficii:

  • Salariu atractiv din momentulangajarii
  • Abonament medical in cadrul unei retele de clinici private
  • Asigurare medicala de Top
  • Un pachet de beneficii variat si competitiv (tichete de masa, de vacanta,culturale, vouchere, decont de transport, etc.)
  • Abonament la Bookster si Institutul Francez
  • Training-uri si activitati de wellbeing.

Profil recherché

Profil cautat :

  • Limba franceza nivelconversational : minimum B1, ideal B2
  • Studii superioare in informatica

  • Cunostinte de JavaScript, SQL, HTML

  • Persoana dinamica si organizata

  • Buna capacitate de analiza, rigurozitate si atentie la detalii

  • Capacitate de rezolvare a problemelor si proactivitate

  • Orientare catre clienti si capacitatea de a le oferi solutii

  • Abilitatea de a lucra intr-oechipa

  • FRANCAIS
  • JavaScript
  • SQL
  • HTML

Envie d’en savoir plus ?